DALIA GRYBAUSKAITĖ: Lietuvos Respublikos prezidentė,

ATSAKOMYBĖ IR PAREIGA – TAI DU DALYKAI, BE KURIŲ nebūtų Lietuvos. Pareiga atgaivinti šalies valstybingumą, atsakomybė už jos ateitį. Ne ką mažiau svarbus trečiasis dalykas – drąsa net sudėtingiausiomis aplinkybėmis, atvedusi mus ir į Vasario 16-ąją, ir į Kovo 11-ąją.

BŪTI SAVO ŠALIES VADOVE – kasdien gyventi priesaikos, kurią daviau savo šaliai, žodžiais. Pats didžiausias įsipareigojimas Lietuvos žmonėms – kiekvieną akimirką dirbti jiems ir dėl jų.

LIETUVAI (DAR) NIEKADA NEBUVO TAIP SVARBU susitelkti ir išlaikyti savo tapatybės.

KIEKVIENO LIETUVOS PILIEČIO PAREIGA – kiekvieną dieną prisidėti kuriant Lietuvą, kad ir kur būtų, kad ir ką darytų.

GYVENIME (IR POLITIKOJE) VADOVAUJUOSI TAISYKLE, kad mokytis reikia visą gyvenimą, o žadėti tik tai, ką iš tiesų įmanoma tesėti.

DIDŽIUOJUOSI kiekvienu Lietuvos pasiekimu, kiekviena pergale ir kiekvienu žingsniu pirmyn. Lietuva yra vienintelė ir nepakartojama.

LAISVĖ – tai svajonės išsipildymas ir didžiausia vertybė. Tačiau kartu tai ir milžiniškas asmeninis įsipareigojimas kas dieną laisvę ginti, saugoti ir už ją kovoti.

SVARBIAUSIA NIEKADA NEPRARASTI žmogiškumo, pilietiškumo, atsakomybės ir meilės Tėvynei.

LIETUVĄ MAN ĮPRASMINA savo šalį mylintys žmonės, nuostabi jos gamta, didinga istorija ir visa, kas telpa žodyje LIETUVA.

VALSTYBĖ KLESTI TADA, kai tuo suinteresuoti visi valstybės piliečiai.

BŪTI ĮTAKINGIAUSIU ŽMOGUMI ŠALYJE – TAI kiekvieną akimirką, negalvojant apie save, atsakingai dirbti savo šaliai ir jos žmonėms.

SVARBIAUSIAS LIETUVIŲ (TAUTOS) PASIEKIMAS – mūsų valstybė. Laisva, atvira, gerbiama.

BŪTI LAISVU ŽMOGUMI NEĮMANOMA be žinių. Jos išlaisvina ir atveria galimybes veikti.

UŽSIENIO VALSTYBĖMS LIETUVA GALĖTŲ BŪTI PAVYZDŽIU tuo, kad niekada nepasiduoda. Daug kartų okupuota ir naikinta, mūsų šalis vėl atsitiesė, atsikūrė ir įsitvirtino pasaulyje.

***

Passport Journal, II t.

Tomo Adomavičiaus nuotrauka